Postýlka

25.04.2019

Postýlka
U výběru postýlky musíte zvážit, kde ji budete mít a co od ní očekáváte. Pokud neplánujete mít postýlky dvě - jednu v místnosti, kde se zdržujete přes den a druhou v ložnici nebo dětském pokoji, popřemýšlejte nad jezdící kolébkou, kterou si můžete stěhovat v průběhu dne, kam potřebujete.
Pokud chcete mít v ložnici děťátko co nejblíž u sebe, pořiďte si přístavnou postýlku k posteli, která disponuje odnímatelnou jednou stranou mříží a lze k posteli zaháknout. Nikdy nespěte s novorozencem v jedné posteli. Můžete mu ve spánku ublížit nebo jej dokonce v nejhorším případě zalehnout a udusit. Bohužel stále existují případy zalehnutí dítěte a také spaní s rodiči v jedné posteli až třikrát zvyšuje riziko SIDS. Pokud se chcete miminka dotýkat a mít ho při ruce kvůli nočnímu kojení, je přístavná postýlka ideální. Vždy do ní miminko opět vraťte. Pokud se nemůžete udržet a stojíte o tulení s miminkem v noci, začala bych raději až v pozdějším věku, aspoň až bude starší víc než šest měsíců.
Z důvodu miniaturního bytu a nedostatku prostoru, spí naše malá v noci v korbičce od kočárku, postavené na nočním stolku. Korbička nemá rovný podstavec, takže se dá i houpat a přes větrací síťku v zadní části jí do kočárku jde červené světlo z lampy.
Do obývacího pokoje jsme pořídili klasickou postýlku se dvěmi vyndavacími příčkami, aby mohla, až bude Heri větší, bezpečně vylézat ven a nemusela podnikat horolezecké pokusy a přelézat celou výšku a skákat dolů v lepším případě na polštář, jak to spousta batolat umí. Lze nastavit do tří výšek, takže ji teď máme nejvýš a nemusíme se ohýbat až dolů. Oceňuji také pojízdný šuplík pod postýlkou, kam můžu schovat náhradní povlečení a další věcičky. Do postýlky jsem pořídila kvalitní matraci s kokosovým vláknem, která má antialergické a antibakteriální schopnosti. Polštář s peřinkou mi specializovaná firma vyrobila z nejkvalitnějšího prachového peří na období až bude starší. Ale dejte pozor, můžete chtít peří s dobrým úmyslem, ale pamatujte i na možnou alergii dítěte na peří. Zatím nám peřinka slouží jen na zakrytí nožiček, když ji v postýlce hlídáme. Bez dohledu rodiče může být peřinka nebezpečná. Polštář nám zase zatím slouží jako peřinka v korbičce, kde malá spí v zavinovačce. Rukama na ni nedosáhne a nemůže si ji přetáhnout přes hlavu.
Přes den taky moc ráda spí ve vajíčku, které nám slouží místo lehátka a dá se s ním opět jako s korbičkou houpat. A když si chceme třeba s manželem napustit společně vanu, přeneseme si ji ve vajíčku do koupelny. Takže pokud nemáte vyloženě křiklouna, můžete si užít i trochu romantiky.
Nad sedací soupravu jsme ještě pořídili závěsnou houpačku - hamak. Zjistili jsme však, že máme duté stropy a nemůžeme do nich vrtat, tak manžel vyrobil konstrukci k jeho zavěšení, kterou si můžeme stěhovat dle libosti. Na velké houpání je to ideální.
Jsem proti všem elektronickým houpačkám a lehátkám, i když uznávám, že vám ušetří námahu. Ale jako zodpovědná matka chci svému prvorozenému dítěti věnovat čas tím, že se o něj budu starat, budu ho houpat a někdy ho nechám vyspat na hrudníku, aby cítilo blízkost a lásku. A pokud opravdu potřebuji něco dělat a zrovna mi dítě nespí nebo není v klidu, počkám až přijde manžel a začne se o něj starat a dávat mu svou lásku a já můžu bez výčitek svědomí dělat, co se mi zamane.

© 2019 Moje miminko a já. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky